Examlex
Solve the problem.
-A group of teachers order markers for their classrooms. The bill was $3.91. If the original price per marker was 17¢ and the price has risen, how much does each marker cost now?
Q28: <span class="ql-formula" data-value="\frac { 13 } {
Q46: How much money is saved at a
Q60: <span class="ql-formula" data-value="\begin{array}{l}\text { What base is
Q73: Is 18,871 divisible by 6?<br>A)Yes<br>B)No
Q77: Is 203 divisible by 3?<br>A)Yes<br>B)No
Q88: The number of words W typed
Q90: The cost of having an electrician spend
Q91: 32,000,000,000 (Rewrite in scientific notation.) <br>A)
Q117: Area of a town: 19 ........
Q150: A cable company charges by the number