Examlex
Decide which of the two given prices is the better deal.
-You can buy hair product in a 12-ounce bottle for $2.88 or in a 8-ounce bottle for $1.76.
Q23: Starting at middle D with a frequency
Q28: <span class="ql-formula" data-value="3.0223 \times 10 ^ {
Q55: 93 kilometers per hour to miles per
Q79: The _ in financial formulas is the
Q99: A supermarket in Japan sells soy milk
Q113: If you could generate energy by
Q142: There is a large jar of marbles,
Q180: The members of a union are on
Q204: If net income is positive, the budget
Q228: In a local election, 36,700 people voted.