Examlex
Find the unit price for an 8-ounce box of pasta for $0.89. Round to the nearest tenth of a cent.
$__________ per ounce
Q1: Atmospheric pressure (measured in atm) decreases by
Q5: Find the value of <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBX8673/.jpg" alt="Find
Q64: The following table shows the swim times
Q182: For the function <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBX8673/.jpg" alt="For the
Q217: The solution to the equation <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBX8673/.jpg"
Q244: The amount of caffeine (in milligrams) left
Q302: Using the following table of a function
Q425: A 69-year-old woman with a long history
Q642: A 49-year-old alcoholic man is admitted for
Q847: A 52-year-old man comes to the office