Examlex
A 46 ounce bottle of Juicee Juice costs $2.50. Find the unit price per cup to the nearest cent.
Q2: Simplify the complex fraction. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBX8673/.jpg" alt="Simplify
Q19: The average profit in dollars A that
Q34: Multiply the radicals and simplify. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBX8673/.jpg"
Q38: Factor the polynomial. If the polynomial cannot
Q69: The Supplemental Nutrition Assistance Program (SNAP) to
Q119: Every quadratic equation has a y-intercept.
Q188: Solve the equation. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBX8673/.jpg" alt="Solve the
Q194: Find the distance between the points <img
Q203: A model rocket is launched from the
Q239: Factor the polynomial expression. If the polynomial