Examlex

Solved

Zach Company Produces and Sells a Product That Has a Variable

question 128

Multiple Choice

Zach Company produces and sells a product that has a variable costs of $7 per unit and fixed costs of $200,000 per year.If 40,000 units are produced and sold in a year,what is the cost per unit?


Definitions:

Related Questions