Examlex

Solved

If a USDollar Purchases 4 Argentinean Pesos,and a Gallon of Milk Costs

question 19

Multiple Choice

If a U.S.dollar purchases 4 Argentinean pesos,and a gallon of milk costs $3 in the U.S.and 6 pesos in Argentina what is the real exchange rate?


Definitions:

Related Questions