Examlex

Solved

If You Have an Income of $16 to Spend, If

question 1

Multiple Choice

if you have an income of $16 to spend, if commodity 1 costs $2 per unit, and if commodity 2 costs $4 per unit, then the equation for your budget line can be written


Definitions:

Related Questions